Głosowanie na ostatniej prostej!

Tylko do jutra – 5 października (włącznie) można oddać swój głos na Projekt ogólnomiejski nr 79 “Poczuj Żużel” oraz projekt dzielnicowy “Jedź ze Smokiem – Szkolimy Młodzież”, które walczą o sukces w Budżecie Obywatelskim.

Złożenie tak ambitnych projektów do Budżetu Obywatelskiego to dobry pomysł. Żużel powinien wrócić do Krakowa, ponieważ w tym jednym z największych miast w Polsce jest wielu kibiców żużla” – mówi Daniel Kaczmarek, zawodnik, który startował w barwach Wandy Kraków w 2014 roku.

Projekt “Poczuj Żużel” zakłada m.in. bezpłatny wstęp na mecze żużlowe w sezonie 2021 oraz znaczące nakłady na promocje sportu żużlowego w Grodzie Kraka. To wszystko, by jak najlepiej wypromować tę dyscyplinę i wykorzystać możliwości jakie daje Kraków.
Niezależnie od tego czy Wanda startowała w 1 lidze czy w najniższej klasie rozgrywkowej zazwyczaj frekwencja była na przyzwoitym poziomie. Szkoda, że w ten sposób potoczyły się losy poprzedniego podmiotu. Teraz jednak przy odpowiednim zarządzaniu i marketingu jest szansa, by wykorzystać potencjał tego Miasta” – dodał Kaczmarek.

Wspólnie stajemy przed wyzwanie zbudowania od podstaw nowej marki. Chcemy stawiać w dużej mierze na marketing. W przypadku sukcesu w Budżecie Obywatelskim postaramy się jak najlepiej wykorzystać możliwość dotarcia do nowych grup kibiców. Jedno na Wandzie nigdy nie zawodziło i byli to wierni fani. Tę opinię podzielają byli zawodnicy – “Kibice zawsze byli świetni. Zawsze mnie dopingowali. Będzie świetnie jeśli nowy klub będzie mógł liczyć na jeszcze większą ilość fanów, którzy będą go wspierali.” – Patrick Hougaard oraz “To były czasy, kiedy na stadionie bywało mnóstwo kibiców. Jeździli za nami po całej Polsce, tego się nie zapomina.” – Rafał Trojanowski.

Oprócz projektu ogólnomiejskiego o sukces walczy również projekt dzielnicowy, na który mogą zagłosować mieszkańcy dzielnicy XVI Bieńczyce. Szkolenie młodzieży jest niezbędne, by budować przyszłość pierwszego zespołu, z którym mieszkańcy będą mogli łatwiej się identyfikować. Szansą dla młodych pasjonatów żużlowego rzemiosła jest projekt “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież”, który zakłada bezpłatne szkolenie młodych adeptów sportu żużlowego. “Jeśli mówimy o prawdziwym rozwoju to oczywiście Kraków musi kształcić swoich wychowanków. Ważne jest stworzenie własnej szkółki. Dla rozwoju sportu w zespole muszą być młodzi żużlowcy” – mówi Siergiej Łogaczow, reprezentant Wandy Kraków w roku 2018.

Do zakończenia głosowania w Budżecie Obywatelskim miasta Krakowa zostało już niewiele czasu, a każdy głos może decydować o zwycięstwie!
Nie zwlekajcie! Zachęćcie swoich znajomych do oddania głosu. Jesteśmy na ostatniej prostej w walce o krakowski żużel. Razem #Jedziemyo3punkty!

Głosować można na dwa sposoby. Online – poprzez stronę internetową budzet.krakow.pl oraz tradycyjnie – w punktach w Waszej dzielnicy (wykaz punktów do głosowania znajdziesz TUTAJ).

By zagłosować nie musisz być zameldowany w Krakowie. Możesz zagłosować niezależnie od wieku, jednak pamiętaj, że swój głos możesz oddać tylko raz.