Klęska projektów w Budżecie Obywatelskim

Nie takimi wiadomościami chcieliśmy się z Wami podzielić… Niestety nie udało nam się zdobyć na tyle dużej ilości głosów w Budżecie Obywatelskim, by nasze projekty zostały zrealizowane w przyszłym roku.

Nie tylko podwójna porażka, ale jej wymiar to dla wszystkich członków naszego Stowarzyszenia spore rozczarowanie. Projekt “Poczuj żużel” zgromadził zaledwie 1491 punktów (ok. 500 głosów), a dzielnicowy 106 punktów.

W projekty nr 79 i 38 zaangażowaliśmy sporo pracy i serca. Plakaty zawisły w wiatach przystanków, rozdysponowaliśmy ok. 80 tys. szt. ulotek, a w Internecie głosowanie promował spot z udziałem sobowtóra Chucka Norrisa. Nasze spoty reklamowe dotyczące Budżetu Obywatelskiego można było również usłyszeć w Radio Kraków.

– Ze smutkiem przyjęliśmy decyzje o porażce w Budżecie Obywatelskim. Mieliśmy nadzieję, że więcej osób wesprze nasze działania. Jest nam przykro, lecz działamy dalej. Mimo cennej lekcji nie załamujemy się i działamy dalej. Dziękujemy za Wasze głosy! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. W szczególności podziękowania dla Patronów Głównych Akcji – Marki Moya oraz Marketu Ubezpieczeń. Dziękujemy również AMSO, AMSO-Rent, Alu4U (Grupa Nice), IC Project oraz portalowi speedwaynews.pl, który objął naszą akcję patronatem medialnym – mówi Marcin Kromoliński, prezes TŻ Wanda Krakowskie Smoki.

Przyszły tydzień będzie decydujący dla przyszłości żużla w wydaniu ligowym w Krakowie. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy nie zamierzamy startować, by po sezonie/kilku sezonach zostawić zawodników “na lodzie”. Jeśli nie będzie odpowiednich środków, które zabezpieczą wynagrodzenia zawodników – nie zamierzamy podejmować ryzyka w czasach koronawirusa. Na ten moment w planowanym budżecie na 2021 rok brakuje jednak ok. 200 tysięcy złotych.