Prawie 1,5 mln dla żużla w Krakowie?

Rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, w którym można oddać swój głos na projekty żużlowe. To nie tylko szansa na prawie 1,5 mln złotych, ale przede wszystkim na zaszczepienie w mieszkańcach Krakowa pasji do “czarnego sportu”.

Na ten dzień czekaliśmy od kilku miesięcy. Walcząc o nowy start dla krakowskiego żużla zdecydowaliśmy się w kwietniu na złożenie projektów do Budżetu Obywatelskiego, które pozytywnie przeszły weryfikację formalno-prawną i od dziś można na nie oddać swój głos.

Głosować można na dwa sposoby. Online – poprzez stronę internetową budzet.krakow.pl oraz tradycyjnie – w punktach w Waszej dzielnicy.
Przypominamy, że projekt nr 79 “Poczuj żużel“, który zakłada między innymi darmowy wstęp na mecze żużlowe w sezonie 2021, jest projektem ogólnomiejskim. Natomiast projekt ukierunkowany na bezpłatne szkolenie młodzieży – nr 38 “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież” to projekt dzielnicowy (dzielnica XVI Bieńczyce).

By zagłosować nie musisz być zameldowany w Krakowie. Możesz zagłosować niezależnie od wieku, jednak pamiętaj, że swój głos możesz oddać tylko raz.

To Twój głos może zdecydować o losie krakowskiego żużla!
My staramy się dać z siebie wszystko – zarówno poprzez działania promocyjne (m.in. reklama w Radio Kraków, spot z sobowtórem Chucka Norrisa, reklama w wiatach przystanków), biznesowe (pozyskanie partnerów, w tym partnerów głównych – Moya oraz Market Ubezpieczeń), jak i prowadzące do startów w sezonie ligowym 2021 (m.in. przyjęcie w poczet członków rzeczywistych PZM, pozyskiwanie partnerów).

Walczymy o nowy start krakowskiego żużla. Środki z Budżetu Obywatelskiego znacznie ułatwiłyby nam to zadanie. Dlatego mocno liczymy na Waszą pomoc. W tej chwili to Wy możecie zrobić coś dla krakowskiego żużla. Wiemy, że przez lata byliście z Wandą na dobre i na złe. Po Waszym odezwie na naszą inicjatywę wiemy też, że brakuje Wam ryku motocykli i charakterystycznego zapachu spalanego metanolu. Czujemy wsparcie kibiców czarnego sportu, nie tylko z Krakowa, ale z całej Polski. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każde dobre słowo.
Oddanie głosu na żużlowe projekty zajmie Wam tylko chwilę. Jednak czas, który na to poświęcicie może przełożyć się na kolejny etap pisania nowej historii żużla pod Wawelem.

Nasze działania wspiera sieć stacji MOYA, Market Ubezpieczeń, AMSO, AMSO|rent, IC Project oraz Alu4U (Partner Nice). Od strony medialnej partneruje nam natomiast portal speedwaynews.pl.

W dniach 26 – 5 października wybierzcie żużel! Razem jedziemy po 3 punkty!