Projekty zaakceptowane!

Projekt nr 79 „Poczuj żużel” oraz Projekt nr 38 “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież” przeszły pozytywnie weryfikacje formalno-prawną, a tym samym będzie można na nie oddać głos w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 26 września, a zakończy 5 października.

Nasz projekt – “Poczuj Żużel” zakłada bezpłatny wstęp na mecze żużlowe w Krakowie w sezonie 2021 dla wszystkich mieszkańców Miasta. To doskonała okazja do spotkań dla całych rodzin i grup przyjaciół. Wspólna pasja jednoczy ludzi. Atmosferę temu sprzyjającą chcemy stworzyć na stadionie Wandy. Nasza inicjatywa jest również ukłonem w stronę Was – kibiców, wszak jesteście współtwórcami historii krakowskiego żużla.

Projekt ogólnomiejski „Poczuj Żużel” to nie tylko szansa na 913 tys. zł, ale w szczególności ogromna możliwość, by przy „nowym otwarciu” zaszczepić w mieszkańcach Krakowa miłość do sportu żużlowego.

„Czarny sport” wpisuje się w sportową mapę stolicy Małopolski od lat 30. XX wieku. To dyscyplina z pięknymi tradycjami. Jej reaktywowanie pod Wawelem w połączeniu z udostępnieniem bezpłatnych biletów pozytywnie wpłynie na rozwój więzi społecznych. To szansa na spędzenie czasu z rodziną i znajomymi w pozytywnej atmosferze sprzyjającej pogłębianiu pasji i zainteresowań. Jedną z idei projektu jest również stworzenie miejsca będącego przyjazną formą spędzania wolnego czasu zarówno dla rodzin, jak i grup przyjaciół.

Drugi z projektów “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież” to szansa dla młodzieży, która zyskałaby miejsce do rozwijania nowej pasji. Młodzi ludzie to przyszłość. Dlatego chcemy szkolić swoich własnych wychowanków, którzy w przyszłości będą stanowili trzon drużyny. Pod okiem specjalistów adepci sportu żużlowego będą zdobywali niezbędną wiedzę oraz uczyli się żużlowego rzemiosła. To również doskonała okazja do zawierania nowych przyjaźni.

Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego odbędzie się w dniach 26 września – 5 października. Swój głos (w formie tradycyjnej lub online) może oddać każdy mieszkaniec Krakowa – w przypadku projektów ogólnomiejskich oraz każdy mieszkaniec dzielnicy – w przypadku projektów dzielnicowych. Podobnie jak w sporcie żużlowym – umiejscowienie naszej inicjatywy na miejscu pierwszym oznacza przyznanie jej 3 punktów.

W przypadku pytań dotyczących projektu lub głosowania zachęcamy do kontaktu mailowego (biuro@speedwaykrakow.pl) lub poprzez nasz profil na Facebooku. Jeśli chcesz wesprzeć akcje promocyjną związaną z projektem – możesz to uczynić poprzez zakup wirtualnego biletu lub wirtualnego karnetu. Działania promocyjne można również wesprzeć poprzez wpłatę darowizny bezpośrednio na rachunek bankowy Stowarzyszenia – nr rachunku: 12 2130 0004 2001 0994 4133 0001.