Wizja i cele klubu

Wizja i cele Stowarzyszenia

Celem naszego Stowarzyszenia jest odbudowa sportu żużlowego na takim poziomie, na jaki zasługuje Miasto Kraków – z nowymi, doświadczonymi i kompetentnymi osobami u sterów. Na solidnych fundamentach chcemy zbudować silny i stabilny ośrodek ligowy przed sezonem 2021. Dążymy do całkowitego zaangażowania się w krakowski zawodowy sport na najwyższym poziomie. Są to działania przemyślane, z gwarancją ich kontynuacji, aż do osiągnięcia zamierzonego celu.

Symboliką klub chce nawiązywać do Miasta Krakowa i promować je w skali ogólnopolskiej poprzez tę jedną z najbardziej popularnych wśród kibiców dyscyplin. Działacze Wandy Krakowskich Smoków prowadzą rozmowy z pierwszymi sponsorami i partnerami biznesowymi. Cele nowego klubu obejmują bowiem budowę silnej marki również na płaszczyznach organizacyjnej i marketingowo-biznesowej, na co składa się między innymi:
– profesjonalna strona internetowa, na której będzie można znaleźć wszystkie aktualne informacje związane z klubem
– pierwsza w polskim żużlu, w pełni profesjonalna aplikacja dla kibiców, dzięki której będą mogli zaoszczędzić z biegiem czasu np. na gadżetach, ale też w pełni wspierać klub finansowo poprzez działanie w różnego typu akcjach (np. u partnerów klubu, zapraszając znajomych itp.)
– otwarcie na kibiców z całej polski (w planach m.in. przynajmniej jedna transmisja w pierwszym sezonie startów ligowych na Facebooku – w zależności od aktualnych praw telewizyjnych)
– po kilku latach, gdy klub będzie miał solidne zaplecze biznesowe – stworzenie profesjonalnej platformy do zarządzania klubem online, gdzie kibicom poprzez zakup akcji odda się część procesów decyzyjnych.

Nie będziemy powielać błędów poprzedników. Po każdym sezonie ligowym zostanie udostępnione sprawozdanie z działalności finansowej klubu – w tym m.in. bilans zysków i strat oraz rokowania na kolejne sezony.

Chcemy stworzyć drużynę na poziomie, za którym tęsknią fani z całej Małopolski i nie tylko. Pragniemy dać krakowskim kibicom sport w najlepszym wydaniu. Wielkie emocje i rozrywkę dla wszystkich fanów, dla całych rodzin.

Nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z poprzednim podmiotem. Kibice mogą być spokojni – czas na prawdziwe, nowe otwarcie i nowe oblicze żużla pod Wawelem.

Mamy gorącą nadzieję, że wspólnie doprowadzimy do sukcesu w postaci rywalizacji na najwyższym poziomie przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach. Trybunach, na których zasiadać będą całe rodziny, utożsamiając się z jedną z wizytówek Miasta Krakowa. Wizytówek, która w świadomości kibiców, dziennikarzy oraz przede wszystkim mieszkańców Krakowa i Małopolski, zakorzeni się na długie lata. A to wszystko budując skojarzenia z kulturalnym, przyjemnym i emocjonującym spędzaniem czasu, będącym nośnikiem sportowych wartości i idei fair play, dając radość z uczestnictwa w żużlowych spektaklach i ze zwycięstw reprezentowanej przez Towarzystwo Żużlowe Wanda Krakowskie Smoki drużyny.

Dołożymy wszelkich starań, aby wspólne działania przełożyły się na dalsze wzmacnianie pozytywnego wizerunku Królewskiego Miasta wśród wszystkich osób zainteresowanych żużlową rywalizacją w naszym kraju.

Najnowsze Informacje

  • Uruchomienie strony internetowej (18.03.2020r.)
  • Uzyskanie wpisu w KRS (13.02.2020r.)

Podstawowe cele na 2020

  • Rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym
  • Członkostwo w Polskim Związku Motorowym
  • Uzyskanie licencji dla krakowskiego toru
  • Zorganizowanie zawodów towarzyskich w 2020r.
  • Zabezpieczenie budżetu na starty w sezonie 2021.
  • Powołanie i zgłoszenie drużyny do rozgrywek ligowych na sezon 2021.