W. Dróżdż chwali projekty!

“Witam ludzi żużla” – tymi słowami najczęściej wita się z pasjonatami sportu żużlowego Wojciech Dróżdż, który udzielił poparcia dla projektów złożonych przez nasze Stowarzyszenie do Budżetu Obywatelskiego.

Od sezonu 2020 na ekranach telewizorów żużlowi kibice mogą oglądać zmagania II Ligi Żużlowej. Wszystko za sprawą Motowizji, która pod kierownictwem Gabriela Waliszko postanowiła pokazać zmagania najniższej klasy rozgrywkowej. Wojciech Dróżdż – komentator meczów ligowych dla Motowizji, wyraził swoje poparcie dla działań TŻ Wanda Krakowskie Smoki.

To wspaniałe, że najpiękniejszy sport świata ma wrócić do Krakowa. Takie wieści muszą cieszyć. Może i w Nowej Hucie nie było sukcesów na miarę klubów z Leszna czy Bydgoszczy, ale są tradycje, które należy pielęgnować. Nie tylko ja z całego serca życzę Krakowskim Smokom, aby jak najszybciej zaczęły kręcić się w lewo. I jak najbardziej popieram starania młodych działaczy służące odbudowie żużla nad królewską Wisłą. Wiem, co czują najwierniejsi fani czarnego sportu z Krakowa, bo mieszkam w Pile, gdzie też z nadzieją czekamy na lepszą żużlową przyszłość.” – mówi Wojciech Dróżdż.

Pierwszy z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego “wystartuje” z numerem 79. “Poczuj żużel” to ukłon w stronę stałych oraz nowych kibiców. Zakłada on bowiem między innymi bezpłatny wstęp na mecze żużlowe rozgrywane przez Krakowskie Smoki. Dla wieloletnich kibiców będzie to podziękowanie za lata, w których bez względu na poziom sportowy wspierali swoją drużynę. Natomiast nowi fani będą mieli doskonałą okazję do poznania sportu żużlowego. Reaktywacja “czarnego sportu” pod Wawelem to szansa na zaszczepienie pasji w mieszkańcach, którzy są spragnieni sportowych emocji.

“Projekt nr 79 jest bardzo oryginalny i godny szczególnej uwagi. Aby wzmacniać społeczne więzi i zachęcić mieszkańców Krakowa do częstszych odwiedzin stadionu w Nowej Hucie, wskrzesiciele żużla w Królewskim Mieście pragną otworzyć bramy obiektu na oścież. Zupełnie za darmo! Dla krakowian byłaby to wielka frajda. Tym bardziej warto oddać głos na ten pomysł. To bez wątpienia strzał w dziesiątkę.” – dodaje komentator Motowizji.

Drugi z projektów będzie rywalizował pod numerem 38. “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież” to program skierowany przede wszystkim do krakowskiej młodzieży. Młodzi ludzie to nie tylko podstawa społeczeństwa, ale również solidny fundament drużyny żużlowej. Szkolenie młodych adeptów to bardzo ważna kwestia. Kraków bardzo długo czeka na swojego wychowanka. Zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego projekt da krakowskiej młodzieży nowe miejsce do rozwijania pasji. To także doskonała forma spędzania wolnego czasu.

„Władze Krakowa zaprosiły mieszkańców do udziału w budżecie obywatelskim. Nowe rozdanie to zarazem nowe szanse dla Wandy. Warto więc zjednoczyć siły i zagłosować na projekt, które raczkujący klub zaproponował mieszkańcom. Drugi z nich dotyczy szkolenia młodzieży. Potęgę buduje się od podstaw, warto o tym pamiętać. A nawet jeśli plany są skromniejsze, to perspektywa się nie zmienia – szkolenie młodego narybku pozwala tworzyć konkretne plany na przyszłość i wychowywać nastolatków poprzez sport.”

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy liczyć na wsparcie osób ze środowiska żużlowego. To z pewnością doskonała reklama naszego projektu. Mamy nadzieję, że będzie się on cieszył popularnością wśród mieszkańców Krakowa. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!

Trzymam kciuki za Krakowskie Smoki. Oby w przyszłym roku II liga była Waszym i naszym (pilan) domem!”– zakończył Wojciech Dróżdż, komentator rozgrywek II ligi żużlowej, który w trakcie jednego z sobotnich spotkań zachęcił krakowian do oddania głosu na projekty.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji #siódmyzespół. To hasztag łączący kibiców z miast, które znajdowały się kiedyś na żużlowej mapie Polski. W swoich mediach społecznościowych możecie dodawać zdjęcia w klubowych barwach opatrzonych właśnie tym hasztagiem. Mocno trzymamy kciuki za Piłę i Świętochłowice, które podobnie jak my walczą o powrót “czarnego sportu”.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa odbędzie się w dniach 26 września – 5 października. Na inicjatywę zakładającą darmowy wstęp na zawody żużlowe będzie mógł zagłosować każdy mieszkaniec Krakowa. W przypadku projektu nr 38 – tylko mieszkańcy dzielnicy XVI. Podobnie jak w sporcie żużlowym – umiejscowienie inicjatywy „Smoków” na miejscu pierwszym oznacza przyznanie jej 3 punktów.

W przypadku pytań dotyczących projektu lub głosowania zachęcamy do kontaktu mailowego (biuro@speedwaykrakow.pl) lub poprzez nasz profil na Facebooku. Jeśli chcesz wesprzeć akcje promocyjną związaną z projektem – możesz to uczynić poprzez zakup wirtualnego biletu lub wirtualnego karnetu. Działania promocyjne można również wesprzeć poprzez wpłatę darowizny bezpośrednio na rachunek bankowy Stowarzyszenia – nr rachunku: 12 2130 0004 2001 0994 4133 0001.